معرفی آب بندها در سیستم های هیدرولیک

برای معرفی آب بند هیدرولیکی بهتر است بگوییم که در ساخت سیلندرهای آب هیدرولیکی معمولا از انواع پکینگ پیستون ,پکینگ میل پیستون,اورینگ,گاید رینگ و گردگیر استفاده می شود.
همچنین برای آب بندی شیرآلات ,پمپها و هیدروموتورها انواع اورینگ و پکینگ مورد استفاده قرار می گیرد.
انتخاب صحیح  آب بند با توجه به دما و شرایط کاری از اهمیت بالایی برخوردار است.

 آب بند در سیستم های هیدرولیک
آب بند در سیستم های هیدرولیک

انواع آب بند هیدرولیکی

آب بندهای هیدرولیک و پنوماتیک با توجه به دمای کار ، سرعت سیلندر ، فشار کار سیلندر ، کاربرد کار و متوسط ​​قالب بندی می شوند.

آنها معمولاً حلقه های غیر فلزی ، کاملاً نرم هستند که در یک محفظه قرار می گیرند ، یا در مخلوط حلقه ها ایجاد می شوند که یک واحد آب بندی را ایجاد می کند. این امر برای جدا کردن یا مسدود کردن مایع در برنامه هایی است که شامل حرکت برگشتی است. مهر و موم هیدرولیک در تجهیزات ماشین آلات بسیار مهم است. استفاده از آنها هنگام تبدیل شدن مایعات به حرکت خطی بسیار حیاتی است.

آب بند هیدرولیکی به طور کلی از انواع مختلفی از جمله لاستیک ، PTFE و پلی اورتان (AU) ساخته می شوند . سازگاری مواد به دلیل فشار ، نوع سیال ، دما یا سازگاری شیمیایی بر روی محیط مخصوص کار یا محدودیت ها تصمیم گیری می شود.

آب بندهای استاتیک هیدرولیک در مسکن قرار می گیرند که هیچ حرکتی در آن وجود ندارد ، آنها فقط در فضای محدود خود آب بندی می شوند.

آب بند هیدرولیکی دینامیکی مهر و موم های میله ای و پیستون هستند. آب بندهای میله در معرض حرکت قطر داخلی خود در امتداد میله یا شافت استوانه هیدرولیکی قرار دارند. با این حال ، مهر و موم های پیستون در معرض حرکت قطر بیرونی آنها در امتداد شاخ یا لوله یک استوانه هیدرولیک قرار دارند.

آب بند هیدرولیکی
آب بند هیدرولیکی
آب بند هیدرولیکی
آب بند هیدرولیکی
آببند هیدرولیکی
آببند هیدرولیکی
آببند هیدرولیکی
آببند هیدرولیکی

 

آب بندهای پیستون

آببند های پیستون به دلیل فشار سیستم فشار دادن پیستون به سمت استوانه در میان دوره تنش ، تضمین می کند که مایع یا سایر رسانه ها دور پیستون عبور نمی کنند. آنها عموماً مهرهای یک کاره هستند ، به این معنی که استرس فقط از یک طرف عمل می کند. و مهر و موم های دو منظوره ، به این معنی که استرس در هر دو طرف عمل می کند.

آب بندهای میله ای

آب بندهای میله ای به عنوان مهمترین مؤلفه پیکربندی آب بندی سیلندر مورد بررسی قرار گرفته اند. با چرخش میله به جلو و عقب ، آنها نشت مایع را از داخل سیلندر هیدرولیک به سمت خارج (آب بندی فشار پویا) جلوگیری می کنند. بنابراین ، میله مهر و موم در همکاری با واشر برف پاک کن برای محافظت از پیکربندی هیدرولیک در برابر آلاینده های بیرونی از جمله گرد و غبار ، خاک و شرایط جوی خارج.

آب بند برف پاک کن

آببند های برف پاک کن (همچنین به آن آب بندی های خراش دهنده نیز گفته می شود) به طور کلی با دیگر اجزای آب بندی استفاده می شود. آنها تناسب تنگ ایجاد می کنند ، در حالی که هنوز هم می توانند یک میله متقابل را برای عبور و مرور از طریق مهر و موم داخلی بپیمایند.

آب بندهارا بپوشید

حلقه های سایش برای حفظ متمرکز پیستون استفاده می شود. این کمک مالی به مساوی و یکنواخت پوشیدن می شود و استرس بیشتری به مهرها می بخشد. نصب و راه اندازی میله و پیستون از Wear Rings استفاده می کند.

دامنه هیدرولیک و پنوماتیک ما امکان استفاده کامل از چرخه های عملیاتی را فراهم می کند. کاربردهای عمومی شامل سیلندرها ، ماشین های تشکیل دهنده ، پرس هیدرولیک و سیلندرهای متحرک است.

ما مهر و موم های هیدرولیک و پنوماتیک را برای سیلندرهای یکبار و دو کاره ، مهر و موم های پیستونی کامپوزیت ، مهر و موم های جمع و جور ، حلقه های سایش مستقل ، مهر و موم های باند شده ، مهر و موم های استاتیک (O Rings) و مهرهای متقارن ارائه می دهیم. از خواص تولید شده می توان به اصطکاک فوق العاده کم ، دامنه گسترده دما ، مقاومت در برابر آب و عمر بسیار طولانی اشاره کرد.

 

جهت راهنمایی و مشاوره با مشاوران خبره گروه خدمات صنعتی مومنی تماس حاصل فرمایید.

 

 

یک دیدگاه بگذارید

20 − چهار =

آبان ۱۴۰۰
ش ی د س چ پ ج
« مهر    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930